Szyby zespolone na wymiar / zamówienie od poznańskiego producenta

Firma Glas-Tech oferuje swoim klientom z Poznania i okolic produkcję szyb zespolonych o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Szyby zespolone to niższe koszty ogrzewania, eliminacja mostków cieplnych oraz skuteczna izolacja Twojego domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkła  na wymiar i do składania zamówień.

Szkło zespolone – konstrukcja

Szyba zespolona zbudowana jest z dwóch lub większej ilości szyb, których krawędzie na całym obwodzie są zespolone i uszczelnione przy użyciu specjalnej ramki dystansowej i szczeliw, tworząc przestrzeń międzyszybową. Tego rodzaju konstrukcja podnosi poziom bezpieczeństwa i pozytywnie wpływa na właściwości termoizolacyjne. Ramki dystansowe mogą mieć różną grubość (zwykle od 6 do 16 mm), co pozwala dopasować idealny rozmiar do ilości oraz grubości szyb, w zależności od potrzeb. Całe zestawienie może więc występować w kilku różnych grubościach. Szło stosowane do produkcji szyb zespolonych, dzięki zastosowaniu refleksyjnych powłok odbija światło i chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Przestrzenie między poszczególnymi szybami wypełnione są najczęściej agronem, ze względu na niską przewodność termiczną tego gazu. Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji szyba zespolona staje się jednocześnie materiałem termoizolacyjnym, szybą przeciwsłoneczną oraz bezpieczną.

Właściwości termoizolacyjne szkła zespolonego

Szyby zespolone stanowią najskuteczniejszą metodę ograniczania przepływu ciepła przez przeszklenie. Efektywność szyb zespolonych w zakresie energooszczędności jest jeszcze większa, gdy stosuje się je w połączeniu ze wspomnianym wcześniej niskoemisyjnym i/lub selektywnym szkłem powlekanym.

Wraz ze wzrostem skuteczności powłok niskoemisyjnych w zakresie ograniczania przepływu ciepła na zewnątrz, wysiłki zmierzają do poprawy właściwości termoizolacyjnych ramek dystansowych. Dotychczasowe ramki aluminiowe są zastępowane ramkami tzw. ciepłymi, skutecznie obniżając ubytki ciepła dla całej przegrody. Zastosowanie ramek ciepłych pozwala na skuteczną eliminację mostków termicznych, co dodatkowo podnosi parametry termoizolacyjne okien.

Szyby zespolone na wymiar – producent

Wysokiej jakości szyby zespolone produkowane na zamówienie w naszej podpoznańskiej firmie, to gwarancja najlepszych parametrów oraz wysokiej wytrzymałości szkła zespolonego. Dokładamy wszelkich starań, aby produkowane przez nas szyby były:

  • bezpieczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • skuteczne pod kątem właściwej termoizolacji,
  • dostępne na każdy, nawet niestandardowy wymiar.

Cennik i ceny są ustalane według indywidualnych potrzeb, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.